Máš otázku?

Získaj odpoveď medzi najčastejšie kladenými otázkami

Maska na vlasy

PIMP Your Body, Hair nourishing mask - čo to je ?

Prírodná vyživujúca maska na vlasy vyrobená z prvotriednych olejov, ktoré majú blahodarný vplyv na poškodené, namáhané, farbené,  bielené vlasy, či vlasy často vystavené tepelným úpravám ako fénovanie, kulmovanie či žehlenie. Posilňuje korienky vlasov a ošetruje štruktúru tela vlasu. Zloženie je 100% prírodné, maska neobsahuje žiadne konzervačné, umelé či chemické látky. Olejová maska môže napomôcť k zmierneniu lupinatosti, suchosti a šupinatosti pokožky hlavy.

Ako sa táto maska používa ?

Masku používajte 1x do týždňa. V závislosti od stupňa poškodenia či potreby aj viac krát. Naneste masku na suché vlasy po celej ich dĺžke. Nechajte pôsobiť aspoň 30 minút a následne vlasy umyte ako zvyčajne. V prípade potreby umyte vlasy viackrát. Pre intenzívnejší efekt ošetrené vlasy zabaľte do uteráku a nechajte masku pôsobiť cez noc.
Suché vlasy vpijú veľkú časť oleja ihneď, pre správne použitie by vlasy po nanesení mali mať mastný až mokrý efekt, olej by nemal z vlasov kvapkať.

Koľko masky treba na jedno použitie ? Koľko vydrží jedno balenie ?

Závisí to od množstva faktorov ako sú dĺžka, hustota či hrúbka vlasov. Niektorý ľudia spotrebujú na jedno použitie menej iný viacej. Štandardne to vychádza 1 – 2 dlane masky. Po správnom nanesení by ste mali mať pocit mastných až mokrých vlasov. Olej by nemal z vlasov kvapkať.  Jedno balenie pri pravidelnom používaní, 1x do týždňa štandardne vydrží približne mesiac.

Ako dlho mám nechať masku pôsobiť ?

Odporúčame masku nechať pôsobiť aspoň 30 minút, avšak čím dlhšie tým lepšie. Pre intenzívnejší efekt ošetrené vlasy zabaľte do uteráku a nechajte masku pôsobiť cez noc. Ak vám spanie v uteráku nie je pohodlné dbajte na to aby ste si pred spaním vankúš prekryli aby ste predišli znečisteniu obliečok.

Po umytí sú vlasy stále olejové, mám pocit mastných vlasov, čo teraz?

Tento výrobok je 100% prírodná zmes tých najlepších olejov, preto je dôležité aby ste vlasy šampónovali dôkladne. Pre dokonalé zmytie masky vlasy našampónujte 2x.

Je maska vhodná aj pre mastný typ vlasov ?

Určite áno! Maska je bohatá na vitamíny a minerály, ktoré majú priaznivé účinky na všetky typy vlasov. Pri mastnejších vlasoch odporúčame dvakrát šampónovať, aby ste zaistili, že vymyjete celý produkt. Ďalší trik je, ísť do postele s jemne vlhkými vlasmi, ak majú tendenciu rýchleho sa mastenia. Ak vlasy zostali mastné aj po dodržaní týchto pokynov, možno skúste použiť masku len v stredných dĺžkach vlasov alebo len na končekoch.

Predĺžene vlasy či aplikovaný keratín, môžem masku napriek tomu používať ?

Určite môžete. Maska je mimoriadne prospešná pre predĺžené vlasy, tie sa často stávajú suché a krehké, pretože nedostávajú prirodzené živiny a vitamíny, tak ako skutočné vlasy. Maska vlasy vyživuje a pomáha udržiavať lesk Vašim i nadpojeným vlasom. Majte prosím na pamäti, že vyživujúca maska je vhodná len pre ľudské vlasy.
Maska neobsahuje žiadne sulfáty, parabény ani soľ. Je úplne bezpečná na použitie na vlasy ošetrené keratínom.

Aká je doba trvácnosti ? Kde masku skladovať ?

Doba trvácnosti po otvorení sú 3 mesiace. Masku skladujte na chladnom, suchom a tmavom mieste, mimo horúčavy, slnečného žiarenia a vlhkosti. Odporúčame tiež, aby bolo viečko vždy pevne uzatvorené.

Peelingy

Aký je rozdiel medzi jednotlivými peelingmi?

Original – okrem základnej kávovej a olejovej zložky obsahuje ako účinnú látku morskú soľ. Morská soľ má protizápalové účinky, zlepšuje mikro cirkuláciu pokožky, vyhladzuje ju, čistí póry a zbavuje ju odumretých buniek. Pomáha dokonca pri liečbe problémovej pleti a pri liečbe akné, nakoľko ničí baktérie, ktoré ho spôsobujú. Peeling ORIGINAL má krásnu pomarančovú vôňu vďaka pridanému pomarančovému oleju.
Coconut – je vhodný aj pre veľmi citlivú pleť. Neobsahuje morskú soľ, ktorá by mohla takýto typ pleti podráždiť. Soľ je nahradená pre pleť jemnejším hnedým a kokosovým cukrom, ktoré rovnako účinne pomáhajú odstraňovať odumreté bunky a zlepšujú cirkuláciu krvi. Peeling COCONUT prevonia tvoju pokožku kokosom vďaka pridanému kokosovému oleju a kokosovým vločkám.

Viac o jednotlivých zložkách a ich účinkoch sa dočítaš v sekcii zloženie TU.

Ako sa používajú peelingy?

Na vlhkú pokožku, ideálne po kúpaní alebo sprchovaní, si nanes hrsť peelingovej zmesy. Krúživými pohybmi ju vmasíruj do pokožky. Nechaj peeling na pokožke pôsobiť, ideálne 5-10 minút, a následne opláchni. A potom už si len vychutnávaj pocit z krásne jemnej a hladkej pokožky.

Môžem peeling použiť ak mám citlivú pokožku?

Všetky výrobky kozmetickej rady PIMP Your Body sú 100% prírodné. Neobsahujú žiadne pridané umelé, konzervačné či chemické látky, a teda sú dobre znášané všetkými typmi pokožky. Na citlivú pleť odporúčame kokosový peeling. Ten neobsahuje morskú soľ, ktorá by senzitívnu pokožku mohla podráždiť. Ak chceš mať istotu ako tvoja pleť na peeling zareaguje, odporúčame pred použitím naniesť peeling na malú časť tela.

Koľko peelingu je potrebné na jedno použitie? Ako dlho mi vydrží jedno balenie?

Na jedno použitie ti ideálne postačia 2-3 hrste na celé telo. Pri pravidelnom celo-telovom používaní (2-3 x do týždňa) jedno balenie PIMP Your Body vydrží približne mesiac. Závisí to však vždy na tom, ako často peeling používaš a či ho nanášaš na celé telo, alebo len na určité partie.

Ako často by som peeling mala používať?

Tak ako pri všetkom, aj pri starostlivosti o pleť je pre dosiahnutie efektívnych výsledkov dôležitá pravidelnosť. Dopraj si peelingovú kúru aspoň 2 krát do týždňa a po nanesení nechaj zmes pôsobiť na pokožke aspoň 5-10 minút. Výsledok stojí zato.

Kde je peeling vyrábaný? Do kedy ho musím minúť, aká je doba trvácnosti?

Peelingy PIMP Your Body sú vyrábané na Slovensku, takže k tebe dorazia vždy čerstvé a voňavé :). Pri správnom skladovaní má peeling dobu trvácnosti minimálne 9 mesiacov. Preto sa uisti, že po každom použití je obal riadne zatvorený. Inak by sa peeling mohol vysušiť a stratiť na kvalite.

Ako uskladniť peeling ?

Peeling skladuj na suchom mieste, mimo dosahu slnečných lúčov.

Môžem peeling použiť, ak som tehotná ?

Mnoho žien kávový peeling používa každopádne kľúčovou zložkou peelingov je kofeín. Pre úplnú istotu sa poraďte s vašim lekárnikom.

Čo keď mám alergiu na orechy?

Peelingy PIMP Your Body obsahujú oleje z mandľových a makadámiových orechov. Ak si teda na orechy alergická, potom použitie peelingu neodporúčame.

Nenašiel si odpoveď?

napíš nám na info@pimp.sk
alebo nás kontaktuj cez kontaktný formulár.