Beauty

6 prekvapivých faktov o káve. Čo spraví s Vašou pleťou ?

Má protizápalové vlastnosti

Antioxidatačné látky z kávy pôsobia protizápalovo a poskytujú našej pokožke ochranu pred nežiaducimi vonkajšími vplyvmi, ktorým je naša pleť vystavovaná každý deň. A práve to je dôvod prečo je káva skvelou voľbou ošetrenia pleti, ako sa zbaviť začervenania pokožky, drobných vyrážok či dokonca akné!

 

Zmierňuje prejavy celulitídy

Kofeín je alkaloid zo semien kávovníka a v kozmetike je veľmi obľúbený. Množstvo kozmetických výrobkov zameraných v boji proti celulitíde obsahuje práve kofeín. Ten nám preniká do pokožky a svojimi účinkami dehydratuje podkožné tukové bunky, ktoré spôsobujú pomarančovú kožu, ošetrenú pokožku vypne, prekrví a vyhladí. Pravidelnou aplikáciou môžete dosiahnuť viditeľné výsledky!

 

Redukuje opuchy a  kruhy pod očami

Ďalšou nenahraditeľnou výhodou kávy je, že dokáže zmierňovať opuchy a kruhy pod očami. Kofeín vedie k znižovaniu hromadenia krvi pod očami a pomáha jej hladkému prietoku. Opäť keď si pozriete v drogérii zloženia produktov určených k zmierneniu kruhov pod očami, väčšina ich bude obsahovať kofeín. Náhoda? Určite nie! 🙂

 

Odstraňuje odumreté bunky

Nielen svojím obsahom a zložením ale aj štruktúrou bude Vaša pokožka kávu milovať. Pre dokonalý a zdravý vzhľad je nesmierne dôležité aby naša pokožka dýchala a to nieje možné pokiaľ nám v tom zabraňujú staré a odumreté bunky. Jemne pomleté kávové zrná majú prirodzený pilovací efekt a tým ich odstraňujú a vytvárajú priestor tvorbe nových buniek, červených krviniek a zabraňujú usadzovaniu baktérií.

 

Spevňuje a omladzuje

Káva je ideálnou voľbou pre zmiernenie mimických vrások a jemných liniek v okolí tváre. Už nebude prekvapením, že veľká rada “anti-age” výrobkov, množstvo krémov proti vráskam, sérám proti starnutiu, obsahujú práve kofeín. Rovnako ako pri pomarančovej koži, kofeín preniká pod vrstvu našej pokožky, ktorú vypne a spevní .

 

Kofeín bráni rozvoju nádorových buniek v tele!

A toto je len malý zlomok z nekonečného zoznamu pozitívnych vlastností kávy na našu pleť. Tieto účinky si uvedomujú aj veľké kozmetické firmy, avšak množstvo výrobkov okrem prospešných a blahodarných zložiek obsahuje aj chemikálie, parabény, toxíny či iné nebezpečné látky, ktoré nám a nášmu zdraviu nie sú prospešné. Preto treba byť pri výbere kozmetiky opatrný a mať vysoké nároky na zloženie, veď čo je dôležitejšie, ako naše zdravie 🙂

♥ 100 % prírodný kávový peeling od PIMP Your Body ♥