FAQs

Často kladené otázky

  • Original – okrem základnej kávovej a olejovej zložky obsahuje ako účinnú látku morskú soľ. Morská soľ má protizápalové účinky, zlepšuje mikro cirkuláciu pokožky, vyhladzuje ju, čistí póry a zbavuje ju odumretých buniek. Pomáha dokonca pri liečbe problémovej pleti a pri liečbe akné, nakoľko ničí baktérie, ktoré ho spôsobujú. Peeling ORIGINAL má krásnu pomarančovú vôňu vďaka pridanému pomarančovému oleju.
  • Coconut – je vhodný aj pre veľmi citlivú pleť. Neobsahuje morskú soľ, ktorá by mohla takýto typ pleti podráždiť. Soľ je nahradená pre pleť jemnejším hnedým a kokosovým cukrom, ktoré rovnako účinne pomáhajú odstraňovať odumreté bunky a zlepšujú cirkuláciu krvi. Peeling COCONUT prevonia tvoju pokožku kokosom vďaka pridanému kokosovému oleju a kokosovým vločkám.
Viac o jednotlivých zložkách a ich účinkoch sa dočítaš v sekcii zloženie TU.
Na vlhkú pokožku, ideálne po kúpaní alebo sprchovaní, si nanes hrsť peelingovej zmesy. Krúživými pohybmi ju vmasíruj do pokožky. Nechaj peeling na pokožke pôsobiť, ideálne 5-10 minút, a následne opláchni. A potom už si len vychutnávaj pocit z krásne jemnej a hladkej pokožky 🙂
Všetky výrobky kozmetickej rady PIMP Your Body sú 100% prírodné. Neobsahujú žiadne pridané umelé, konzervačné či chemické látky, a teda sú dobre znášané všetkými typmi pokožky. Na citlivú pleť odporúčame kokosový peeling. Ten neobsahuje morskú soľ, ktorá by senzitívnu pokožku mohla podráždiť. Ak chceš mať istotu ako tvoja pleť na peeling zareaguje, odporúčame pred použitím naniesť peeling na malú časť tela.
Na jedno použitie ti ideálne postačia 2-3 hrste na celé telo. Pri pravidelnom celo-telovom používaní (2-3 x do týždňa) jedno balenie PIMP Your Body vydrží približne mesiac. Závisí to však vždy na tom, ako často peeling používaš a či ho nanášaš na celé telo, alebo len na určité partie.
Tak ako pri všetkom, aj pri starostlivosti o pleť je pre dosiahnutie efektívnych výsledkov dôležitá pravidelnosť. Dopraj si peelingovú kúru aspoň 2 krát do týždňa a po nanesení nechaj zmes pôsobiť na pokožke aspoň 5-10 minút. Výsledok stojí zato 🙂
Peelingy PIMP Your Body sú vyrábané na Slovensku, takže k tebe dorazia vždy čerstvé a voňavé :). Pri správnom skladovaní má peeling dobu trvácnosti minimálne 9 mesiacov. Preto sa uisti, že po každom použití je obal riadne zatvorený. Inak by sa peeling mohol vysušiť a stratiť na kvalite.
Peeling skladuj na suchom mieste, mimo dosahu slnečných lúčov..
Mnoho žien kávový peeling používa každopádne kľúčovou zložkou peelingov je kofeín. Pre úplnú istotu sa poraďte s vašim lekárnikom.
Peelingy PIMP Your Body obsahujú oleje z mandľových a makadámiových orechov. Ak si teda na orechy alergická, potom použitie peelingu neodporúčame.

V prípade akýchkoľvek ďalších otázok nás neváhaj kontaktovať na info@pimp.sk